10 miejsc w Polsce tylko dla zakochanych

10 miejsc w Polsce tylko dla zakochanych

Zastanawiasz się gdzie zabrać swoją drugą połówkę w walentynki? Sprawdź 10 najbardziej romantycznych miejsc w Polsce i zaskocz swojego partnera!

1. Złamana ławka w Nowym Sączu - jej niecodzienna konstrukcja sprawia, że siedzący zsuwają się do środka, co skutecznie ich ze sobą zbliża. Oparcie wieńczą serca z napisem ?Ty, Ja, My?.

2. ?Droga miłości? we Wrocławiu - legenda głosi, że najpierw trzeba pomodlić się w katedrze o szczęście w miłości, następnie pogłaskać rzeźbę kamiennego lwa przy wyjściu i udać się na most Tumski, gdzie będzie już na nas czekać miłość naszego życia - w praktyce, to punkt obowiązkowy dla par, które chcą przypieczętować trwałość swojego uczucia i zawiesić miłosną kłódkę, a następnie wrzucić kluczyki do Odry.

3. Aleja Zakochanych w parku Planty w Białymstoku - przechadzający się nią mieszkańcy miasta, są otoczeni przez żywotniki. Pełen zieleni pejzaż dopełnia fontanna, której piękno nocą podkreślają barwne iluminacje.

4. Park Arkadia - najsłynniejszy polski park w stylu romantycznym, między Skierniewicami a Łowiczem. Zakochani mogą podziwiać zapierające dech widoki przechadzając się alejkami pośród wodospadów i stawów, sztucznych grot czy zrekonstruowanych antycznych ruin.

5. Opolska Wenecja - nie mówimy tu oczywiście o gorączce karnawałowej nocy, lecz o pięknie podświetlonych budynkach nad fragmentem Młynówki między mostami - Katedralnym a Zamkowym. Iluminacje podkreślają architektoniczne detale nie tylko budynków, ale również mostów, z których rozciąga się piękny widok na podświetlone miasto odbijające się w tafli wody.

6. Aleja Róż i Zakochanych w Rewalu - prowadzi ona wzdłuż morza, do tarasu widokowego. W trakcie spaceru można zobaczyć ławeczkę, na której siedzą Romeo i Julia oraz drugą z Małym Księciem i Różą.

7. Łazienki królewskie w Warszawie - idealne miejsce na zimową przechadzkę w stolicy, podczas której można podziwiać piękny Pałac na Wodzie i amfiteatr. Są to budynki o wyjątkowej architekturze, nadające niepowtarzalny klimat temu miejscu.

8. Klif Orłowski - wspaniałe miejsce na wyznanie miłości o zachodzie słońca przy akompaniamencie delikatnego szumu morskich fal. Jeżeli pogoda pozwoli, można od razu udać się na romantyczny spacer po plaży.

9. Pomnik przyrody ?Zakochana para? - są to wiekowe, niemalże zrośnięte ze sobą drzewa, będące dowodem na to, że miłość istnieje nie tylko między ludźmi.

10. Lanckorona - idealne miasto na pobyt we dwoje, jeszcze nieodkryte przez turystów. Życie tutaj toczy się powolnym rytmem, na romantyczną kolację można udać się do przytulnych knajpek pełnych zakochanych par, artystów czy aniołów - charakterystycznych dla Lanckorona.

Liczne miejsca przypominające o miłości można mnożyć nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Jednak warto pamiętać, że są one jedynie symbolem piękna, które łączy ze sobą dwie dusze.

Chcemy twój adres email

Pozwól nam wysyłać ci najciekawsze oferty walentynkowe.
MENU
Copyright © Grupa iTur.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]