Romantyczna kolacja w walentynki - jak ją przygotować?

Romantyczna kolacja w walentynki - jak ją przygotować?

Kolacja walentynkowa może się odbyć w domu lub w wykwintnej restauracji. Nie liczy się w tym momencie ile pieniędzy jesteśmy w stanie wydać lecz to jaki efekt i atmosferę uzyskamy tego wieczoru.

Na mieście
Jeżeli decydujecie się na kolację na mieście wybierzcie taki lokal, w którym, mimo innych gości będziecie mieli trochę prywatności. W końcu chodzi o to, aby pobyć chwilę w kameralnej atmosferze. Po kolacji wybierzcie się na spacer, może akurat będzie sypał mieniący się śnieg, upiększając Waszą drogę.

W domowym zaciszu
Wybierając kolację w domu możecie wykazać się sami. Przede wszystkim zadbajcie o wystrój mieszkania. Niech światło dają Wam świeczki i ewentualnie małe lampki (mogą to być lampki choinkowe). Bukiet kwiatów dla uroczej Pani w pękatym wazonie uświetni stół, na którym koniecznie znaleźć się musi odświętny obrus, kolorowe serwetki w serduszka oraz tematyczne talerze i szklanki.

Danie główne
Postaraj się, aby to nie była mieszanka warzywna na patelnię. Nie musi to być nic nadzwyczajnego, ani wymyślnego. Spaghetti z sosem pomidorowym wystarczy. Sekret polega na tym, aby samemu postarać się jak najwięcej przygotować. Mięso kupione wcześniej obsmaż i dopiero dodaj sos. Jeżeli użyjesz gotowego sosu dorzuć do niego oliwki, fasolę czerwoną i dodatkową porcję marchewki. Wzbogać ten posiłek. Tuż przed podaniem posyp danie włoskim serem, stworzonym do takich dań - parmezanem.

Deser walentynkowy
Romantycznie brzmią truskawki z bitą śmietaną. To wspaniały afrodyzjak, ale ulubione lody z polewą toffi lub czekoladową albo mus owocowy także sprawią wiele przyjemności. Deser ma być przede wszystkim ucztą dla Waszych podniebień, wiec najlepiej wybrać ulubiony przysmak, którego dawno nie mieliście okazji jeść.

Lampka wina
Na lepsze trawienie (ale także dlatego, że jest to napój miłości) napijcie się czerwonego wina. Tego dnia, oglądając wspólnie zdjęcia, czy nawet film możecie sobie pozwolić na odrobinę alkoholu.

Chcemy twój adres email

Pozwól nam wysyłać ci najciekawsze oferty walentynkowe.
MENU
Copyright © Grupa iTur.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]