Romantyczne filmy na walentynkowy wieczór

Romantyczne filmy na walentynkowy wieczór

Idealnym sposobem na spędzenie Dnia Zakochanych jest zorganizowanie maratonu filmowego. Perfekcyjne filmy na Walentynki? Oczywiście o miłości. Zobaczcie naszą listę najlepszych dziesięciu filmów miłosnych wszech czasów.

1. ?Rzymskie wakacje?
Ten amerykański film z 1953 roku to klasyka gatunku. Księżniczka Anna (w tej roli urocza Audrey Hepburn), znudzona życiem wśród lokai, pokojówek i guwernantem, postanawia wyruszyć do Rzymu, by tam spędzić tytułowe wakacje. W trakcie swojej podróży poznaje reportera imieniem Joe. Happy end gwarantowany.

2. ?Tylko mnie kochaj?
Polska komedia romantyczna z 2006 roku podbiła serca widzów. Michał to odnoszący sukcesy architekt. Pewnego dnia do jego drzwi puka mała dziewczynka Michalina (przesłodka Julia Wróblewska), która stwierdzi, że jest jego córką. Dalszy ciąg wydarzeń łączy go z mamą Michaliny, swoją dawną miłością Michała ? Julią (w tej roli Agnieszka Grochowska).

3. ?Titanic?
To chyba najbardziej znany film miłosny wszechczasów. Zdobywca 11 Oscarów, który poruszył najbardziej zatwardziałe serca. Pozycja obowiązkowa w Walentynkowym repertuarze!

4. ?Casablanca?
Nie ma chyba bardziej znanego filmu o miłości. Przez wiele osób ?Casablanca? jest uważana za film wręcz kultowy. Rick Blaine spotyka w tytułowym mieście swoją dawną miłość ? Ilsę, obecnie żonę działacza czeskiego ruchu oporu. Pomiędzy tym dwojgiem odżywa dawne uczucie. Genialny film i niezapomniane role Humphrey?a Bogarta i Ingrid Bergman.

5. ?Amelia?
?Amelia? to film o poszukiwaniu miłości. Tytułowa Amelia Poulain pewnego dnia znajduje w swym mieszkaniu metalowe pudło pełne skarbów. Postanawia odnaleźć właściciela zguby, mieszkającego tu niegdyś chłopca. W filmie udaje jej się odnaleźć wszystko: właściciela pudełka, szczęście oraz? miłość.

6. ?Zakochany Paryż?
20 najlepszych światowych reżyserów przedstawia swoją wersję miłości made in Paris. Nietuzinkowe i niecodzienne historie miłosne. Istny majstersztyk!

7. ?Nothing Hill?
To chyba najbardziej znana i lubiana komedia romantyczna. William jest rozwodnikiem, mieszkającym na Notthing Hill. Pracuje w księgarni, która ledwo wiąże koniec z końcem. Pewnego dnia odwiedza go Anna, największa gwiazda kina?Jesteście ciekawi co się wydarzy w ich życiu?

8. ?Mała Moskwa?
Jura Swietłow to były rosyjski wojskowy. Po kilkunastu latach wraca w swoje rodzinne strony na grób żony. Ta wizyta jest tak naprawdę pretekstem do przywołania sentymentalnych wspomnień. ?Mała Moskwa? to miłość w romantycznym wydaniu.

9. ?Przeminęło z wiatrem?
Historia namiętnej miłości Scarlett O?Hary i Rhetta Butlera. Akcja romansu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w okresie wojny domowej. Historia pięknej, lecz niespełnionej miłości, pełnej pasji i namiętności.

10. ?Duma i uprzedzenie?
To ekranizacja wspaniałej powieści Jane Austen z 1813 roku. To piękna historia prawdziwej miłości pana Darcy?ego i panny Bennett. Take uczucie już się nie zdarza, dlatego warto zobaczyć ten wzruszający film.

Chcemy twój adres email

Pozwól nam wysyłać ci najciekawsze oferty walentynkowe.
MENU
Copyright © Grupa iTur.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]