Tradycje walentynkowe

Tradycje walentynkowe

Istnieje wiele tradycji związanych ze świętowaniem Dnia Zakochanych. 14 lutego w wielu krajach na całym świecie jest obecnie dniem, w którym zapominamy o napiętym grafiku zadań i staramy się go spędzić z ukochaną osobą. Walentynkowe uroczystości różnić się mogą wielkością i zakresem, ale w tradycyjnym znaczeniu Dzień Zakochanych jest okazją do wyznania ukochanej osobie jak bardzo zależy nam na niej i ile ona dla nas znaczy.
Walentynki wzięły swoją nazwę od imienia chrześcijańskiego męczennika Świętego Walentego. W katolickiej wierze do końca 1960 roku było uroczystością trwającą 11 dni. W XIV wieku pisarz Geoffrey Chaucer jako pierwszy powiązał w swoim wierszu owe święto z celebracją miłości. Wiersz mówi o ptakach miłości króla Anglii Ryszarda II i Anny Czaskiej.

Najpopularniejsze tradycje walentynkowe
Istnieje kilka tradycji związanych z Dniem Zakochanych w tym wysyłanie kartek, wyjście na randkę z ukochaną osobą, obdarzanie się kwiatami i słodyczami oraz uczestniczenie lub przygotowywanie romantycznej kolacji. Jest to również dzień, którego wiele par postanawia związać się węzłem małżeńskim. Najbardziej znaczącą tradycją jest niewątpliwie wysyłanie sobie kartek kupionych lub przygotowanych własnoręcznie i nazywanymi walentynkami. Kartki takie często uzupełnione są słowami ?Kocham Cię? lub ?Bądź moja?, a nawet miłosnymi wierszami napisanymi przez nadawcę lub cytatami znanych poetów.

Kolorystyka Dnia Zakochanych
Dzień Zakochanych często oznaczany jest kolorem czerwonym i różowym, które stają się obecnie oficjalnymi kolorami tego święta. Tego dnia na każdym kroku widać czerwone serca, róże i amorki z łukami i strzałami skierowanymi w stronę zakochanych.

Święto dla zakochanych, ale nie tylko
Walentynki początkowo miały pełnić rolę święta dla zakochanych i dać im szansę wyrażenia tego jak bardzo zależy im na drugiej osobie. Koncepcja święta została jednak rozszerzona i obecnie ma służyć jak święto dla wszystkich tych, którzy pragną wyrazić swoją miłość do bliskich, w tym do członków rodziny.

Dzień Zakochanych komercyjnym świętem?
Walentynki pomimo swojej pierwotnej funkcji jaką była katolicka celebracja, uzyskały znaczenie dla każdego niezależnie od wyznawanej wiary. Święto ma oczywiście swoich przeciwników, którzy widzą jedynie chwyt marketingowy producentów walentynek i słodyczy chcących zwiększyć swój zysk. Dla innych jest to dzień smutku, ponieważ spędzają Dzień Zakochanych samotnie

Chcemy twój adres email

Pozwól nam wysyłać ci najciekawsze oferty walentynkowe.
MENU
Copyright © Grupa iTur.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]