Walentynki - ciekawostki i fakty

Walentynki - ciekawostki i fakty

Walentynki obchodzone są od około IV wieku n.e. Jest to dzień upamiętniający dwóch chrześcijańskich męczenników Walentynów. Dziś święto obchodzone jest poprzez wzajemne obdarowywanie się walentynkami, słodyczami i kwiatami przez przyjaciół i bliskich.

Historia Walentynek
Istnieje wiele opowieści o początkach Dnia Zakochanych, ale żadna z nich nie została zweryfikowana. Historia Walentynek związane są z chrześcijańskimi męczennikami, z których dwóch zostało kanonizowanych i uznanych za świętych. W 496 roku papież Gelasius I ustanowił dzień Świętego Walentego, aby uhonorować jego heroiczne czyny.

Znaczenie Walentynek
Walentynki obchodzone są, aby upamiętnić męczenników, od których imion wzięło się to święto. Powszechnie uważa się, że zginęli ponieważ propagowali oni miłość.

Symbole Walentynek
Istnieje wiele symboli Święta Zakochanych. Najczęściej jest to symbol serca, amora z łukiem i strzałami oraz czerwona róża. Czerwony kolor i serce przypominają nam o krwi, która została przelana kiedy święci zostali straceni. Amorek, łuk i strzały kojarzone są z miłością i pasją.

Prezenty na Walentynki
Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest obdarowywanie ukochanej osoby, przyjaciół i rodziny drobnymi podarunkami. Najczęściej prezentami są walentynkowe kartki, kwiaty oraz czekoladki.

Ciekawostki o Walentynkach
Ponad 180 milionów walentynek wysyłanych jest każdego roku na całym świecie. Szacuje się, że 85% nabywców walentynek to kobiety.

Chcemy twój adres email

Pozwól nam wysyłać ci najciekawsze oferty walentynkowe.
MENU
Copyright © Grupa iTur.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]